ZIELONA SZKOŁA

16.12.2013

ZIELONA SZKOŁA

SPRAWOZDANIEZ „ZIELONEJ SZKOŁY”

W dniach 25-29.11.2013r. 27 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Cięcinie uczestniczyło w „Zielonej Szkole”w Rytrze. Nasz wyjazd był możliwy dzięki Dyrekcji Szkoły i współpracy Domów Wczasów Dziecięcych w Cięcinie Górnej oraz w Rytrze.

Uczestnicy „Zielonej Szkoły” zebrali się o godzinie 8.45 pod szkołą i po pożegnaniu z rodzicami wyruszyliśmy w drogę do Rytra.Na miejsce dotarliśmy po południu. Zjedliśmy ciepły posiłek i rozlokowaliśmy się w pokojach.

Po wstępnym rozpoznaniu i zakwaterowaniu udaliśmy się na halę sportową, gdzie graliśmy w piłkę nożną oraz siatkówkę. Po powrocie do hotelu zjedliśmy kolację i udaliśmy się na gry i zabawy integracyjne.Po dniu pełnym wrażeń wszyscy szybko usnęliśmy.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadania. Po śniadaniu udaliśmy się do Ośrodka Edukacji Leśnej,gdzie czekały nas ciekawe zajęcia z Panem Leśniczym. Poznaliśmy ciekawe fakty przyrodnicze, mogliśmy także podziwiać wiele gatunków zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Było naprawdę interesująco.

Po powrocie i krótkim odpoczynku musieliśmy trochę się pouczyć, więc chwyciliśmy zeszyty i razem z naszymi Paniami ćwiczyliśmy matematykę. Po lekcjach zjedliśmy obiad i udaliśmy się na pieszą wycieczkę do ruin zamku w Rytrze. Droga do ruin prowadziła przez Popradzki Park Krajobrazowy, przez który przepływa rzeka Poprad. Po dotarciu na miejsce podziwialiśmy piękne widoki Beskidu Sądeckiego.W drodze powrotnej urządziliśmy bitwę na śnieżki, było super! Po powrocie zjedliśmy kolację, a następnie oglądaliśmy wspólnie film w naszym małym świetlicowym kinie.Dzień spędziliśmy bardzo aktywnie.

W środę, zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę do Nowego i Starego Sącza.Wycieczka była bardzo ciekawa, zwiedzaliśmy m.in. Miasteczko Galicyjskie, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historycznych faktów i na własne oczy mogliśmy zobaczyć jak wyglądało życie w dawnych czasach.Widzieliśmy także Klasztor Klarysek i rynek Starego Sącza. Pełni wrażeń wróciliśmy do hotelu, gdzie czekał na nas obiad. Po obiedzie wszyscy udaliśmy się do swoich pokojów, gdzie mieliśmy czas na czytanie lektury,musieliśmy zająć się językiem polskim. Po lekcji języka polskiego czekały nas zajęcia artystyczne z Panią Magdą, która zrobiła nam konkurs plastyczny oraz różne ciekawe zabawy z wykorzystaniem technik plastycznych. Dzień był bardzo udany

Czwartek zaczęliśmy od Wycieczki do Krynicy Zdroju. Było bardzo zimno, ale dobry humor towarzyszył nam przez cały dzień. Zwiedziliśmy Muzeum Zabawek, w którym dowiedzieliśmy się jakimi zabawkami bawili się nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Było tam mnóstwo ciekawych rzeczy. Po powrocie zjedliśmy obiad i udaliśmy się na odpoczynek, ponieważ czekało nas jeszcze mnóstwo atrakcji tego dnia. Pełni sił i wypoczęci ruszyliśmy na basen, gdzie świetnie się bawiliśmy nurkując i pływając, było dużo śmiechu i zabawy. Po tak wyczerpującym dniu czekał nas miły wieczór, spędzony na tańcach, wróżbach i zabawach na Andrzejkowym Balu Wróżek i Czarodziejów. Było naprawdę magicznie, mieliśmy mnóstwo zabawy przy stoiskach z wróżbami.

Piątek, czyli dzień pożegnania z „Zieloną Szkołą”, rozpoczęliśmy od podsumowania konkursów i wręczenia nagród. Potem było pakowanie bagaży i wyjazd w drogę powrotną do domu. Po wizycie w Rytrze pozostaną miłe wspomnienia i żal, że czas tak szybko minął. Może za rok znowu będziemy mogli uczestniczyć w takim wyjeździe. W naszej pamięci pozostaną wspomnienia, niezapomniane wrażenia i nowi przyjaciele, z którymi będziemy wspominać ”Zieloną Szkołę”.

Aleksandra Stemplewska