Świetlica miejscem zabawy i rozwoju ucznia.

Strona główna / Świetlica miejscem zabawy i rozwoju ucznia.

Jednym z głównych zadań świetlicy szkolnej jest zorganizowanie uczniom czasu wolnego przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu oraz wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.

Nasza świetlica wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców starała się w jak najlepszy sposób uatrakcyjnić odwiedzającym nas dzieciom czas.

W ramach zajęć świetlicowych regularnie odbywały się zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, plastyczno – techniczne oraz sportowe. Zorganizowane zostały także liczne konkursy : ,,Wakacyjna przygoda”, ,,Ulubione zwierzątko”, ,,Moja rodzina”, ,,Zdrowo i kolorowo” oraz ,,Zimowa przygoda”. Od września aktywnie działał także ,,Świetlicowy Klub Origami” oraz ,,Piątkowy Klub Filmowy”, które przyciągały wielu sympatyków.

Współpracowaliśmy również z biblioteką szkolną organizując cykl zajęć literacko- plastycznych ,,Witaj Karolciu”, spotkania biblioteczne dla najmłodszych oraz szkolne konkursy ,,Moja ulubiona postać książkowa” oraz ,,List do św. Mikołaja”.

Przez cały rok szkolny aktywnie braliśmy udział w akcji charytatywnej ,,Nakręć się na pomaganie”. Wspólnie z Radą Rodziców zorganizowaliśmy ,,Spotkanie z Mikołajem” podczas którego nasi wychowankowie zaprezentowali swoje uzdolnienia plastyczne, muzyczne, recytatorskie oraz taneczne.

Pełni zapału i optymizmu wykonaliśmy świąteczne ozdoby na III Jarmark Bożonarodzeniowy z którego dochód przeznaczony został na zakup nowych zabawek, sprzętu sportowego oraz wyposażenie sali świetlicowej.

Warto także wspomnieć o obchodzonych przez nas Dniu Babci i Dziadka, Walentynkach, Tłustym Czwartku, Ostatkach, Dniu Chłopaka i Dniu Kobiet, Pierwszym Dniu Wiosny oraz Świetlicowym Dniu Puzzla, które zawsze przebiegały w miłej i pogodnej atmosferze.

Podejmowane przez nas inicjatywy i działania sprawiły, że poprzez zabawę i wspólnie spędzony czas mogliśmy się wiele od siebie nauczyć.

mgr N. Malinka