Rodzice i dzieci w teatrze

19.11.2017

Rodzice i dzieci w teatrze

15 listopada wybraliśmy się do Teatru Lalek „Banialuka” w Bielsku – Białej na sztukę „Buratino”. To przygotowane z wielkim rozmachem, barwne, pełne humoru przedstawienie z niezwykłymi dekoracjami i pięknymi kostiumami. Spektakl został nazwany „podróżą do teatru lalek”, wykorzystano ich ponad 30, a wśród nich były marionetki, pacynki i jawajki. Zrobiły one ogromne wrażenie na dzieciach.

Ten wyjazd do teatru był dla nas wyjątkowy, ponieważ tym razem wzięli w nim udział nie tylko uczniowie z różnych klas, ale i bardzo wielu rodziców. Dlatego właśnie wybraliśmy spektakl familijny – przeznaczony dla całych rodzin i zamówiliśmy specjalne wieczorne przedstawienie. Cieszymy się, że wielu dorosłych wybrało się z nami na spektakl, mimo że był on w środku tygodnia, kiedy przecież wszyscy pracują. Tym bardziej, że to właściwie sami rodzice zaproponowali, że chcą pojechać razem z dziećmi. Bardzo miłe było dla nas, że pomysł ten spotkał się z dużym zainteresowaniem.

O tym, że wieczorne przedstawienie w prawdziwym teatrze, dzięki swej wyjątkowej atmosferze, jest dla dzieci bardzo miłym przeżyciem, świadczy entuzjazm, z jakim przyjęły propozycję kolejnego wyjazdu i ich pytania, czy tym razem też będą mogły zabrać mamę, tatę czy wujka.