Rekrutacja !

01.03.2016

Rekrutacja !

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017

Od 1 do 22 marca 2016 r. będą trwały zapisy do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1    w Cięcinie.

Do klas I zapisujemy dzieci urodzone:

-    w 2010 r. (sześciolatki), które na wniosek rodziców, zostaną zapisane do klasy pierwszej, jeśli:

• Korzystały z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny,   w którym mają rozpocząć naukę w klasie pierwszej,
  • Nie korzystały wychowania przedszkolnego, ale uzyskały opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

- w 2009 r. (siedmiolatki):

• Którym na wniosek rodziców w roku szkolnym 2015/2016 odroczono spełnianie obowiązku szkolnego
  • Którym na wniosek rodziców odroczono spełnianie obowiązku szkolnego w okresie od września do grudnia 2015
  • Które na wniosek rodziców będą kontynuowały naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2016/2017 – dotyczy dzieci, które rozpoczęły edukację w klasie pierwszej w roku szkolnym 2015/2016, jako 6-latki (dziecko takie nie podlega klasyfikacji rocznej ani promowaniu do klasy drugiej, a także nie otrzymuje świadectwa promocyjnego, jednak dziecko to do końca roku szkolnego 2015/2016 będzie zobowiązane do kontynuowania nauki w klasie pierwszej).

Aby zapisać dziecko do klasy pierwszej należy wypełnić kartę zgłoszenia (do pobrania na naszej stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły).

Należy też  zabrać i okazać dokument potwierdzający dane  dziecka (odpis aktu urodzenia dziecka – do wglądu) i PESEL  dziecka.

Rodzice dzieci z rejonu SP1 oraz rodzice dzieci, które nie posiadają meldunku w Cięcinie, a mieszkają w rejonie  naszej szkoły wypełniają wniosek ( do pobrania na stronie internetowej lub sekretariacie szkoły).

Przy zapisie należy okazać dokument potwierdzający dane  dziecka (odpis aktu urodzenia dziecka – do wglądu) i PESEL  dziecka.

Rodzice dzieci zameldowanych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 w Cięcnie, którzy wybrali dla swojego dziecka inną szkołę proszeni są  o zgłoszenie tej informacji. Informację tę należy przekazać do sekretariatu szkoły do 22 marca 2016 r. pod numer telefonu 33 8641414.