Konkurs recytatorski w szkole

Konkurs recytatorski w szkole

NATALIA KUPCZAK  z kl. 3B gimnazjalnej

laureatką eliminacji szkolnych

POWIATOWEGO KONKURSU „DLA NIEPODLEGŁEJ”

w kategorii: konkurs recytatorski

W związku z tym Natalia będzie reprezentować naszą szkołę na  dalszym etapie konkursu, który  organizuje I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu 19 października 2018 r. dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych. Wydarzenie to wpisuje się w cykl obchodów  100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przypadającej w tym roku.

W eliminacjach szkolnych 28 września 2018 r. wzięło udział czworo uczniów z kl. 3B gimnazjalnej, interpretując wybrane przez siebie wiersze  o patriotycznej tematyce:

1. Natalia Kupczak: Wisława Szymborska, Gawęda o miłości ziemi ojczystej.

2. Patrycja Czulak:  Tadeusz Kubiak, Tu wszędzie Polska.

3. Martyna Gołek, Janusz Szczepkowski, Opowiedz nam, moja ojczyzno.

4. Kamil Kopyto, Krzysztof Kamil Baczyński, Elegia o ... [chłopcu polskim].

Uczestnicy wykazali się dojrzałością, dobrze opanowali wiersze i recytowali je z zaangażowaniem, za co Im dziękujemy, życzymy dalszych kulturalnych poszukiwań oraz sukcesów twórczych. Natalii Gratulujemy!

Jury: Ilona Knapek, Anna Musioł