Kolejna mobilność w ramach programu Erasmus+ - zaczynamy!

Strona główna / Kolejna mobilność w ramach programu Erasmus+ - zaczynamy!
Kolejna tura mobilności nauczycieli w ramach Programu Erasmus + „Nowe kompetencje kluczem do sukcesu”
W terminie od 29 maja do 2 czerwca 2023 r. w kursie języka angielskiego „Fluency and English Language Development" na Malcie wzięło udział czterech nauczycieli:
Dyrektor szkoły Marek Duraj oraz panie: Sabina Pietraszewska, Jadwiga Dziedzic
i Edyta Piechota.
Zajęcia w ramach 25 godzinnego kursu były bardzo intensywne i na wysokim poziomie. Obejmowały rozwijanie wszystkich kompetencji: mówienia, rozumienia tekstu pisanego i mówionego oraz gramatykę. Główny nacisk położony był jednak na mówienie.
Nauczyciele zostali przydzieleni do różnych grup, w zależności od swojego poziomu językowego. Nie obyło się również bez zadań domowych, które były skrupulatnie sprawdzane. W czasie zajęć prowadzący wykorzystywali różne multimedia
i autentyczne materiały angielskie.
Nasi nauczyciele nawiązali kontakty z pedagogami z różnych krajów i przy tym mieli doskonałą okazję do wymiany doświadczeń.
Udział w kursie to doskonała okazja do wcielenia się w rolę ucznia. Nasunęło się wiele refleksji na temat własnej pracy, co robimy bardzo dobrze, a co można w niej zmienić, jakimi metodami pracować, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty w nauczaniu.
Jadwiga Dziedzic