Klasa 3b spotkanie z terapeutą

02.06.2015

Klasa 3b spotkanie z terapeutą

W poniedziałek 18 maja br. odwiedziła nas, w odpowiedzi na nasze zaproszenie, p. Beata Czwarnóg ( mama jednego z uczniów – Bartka), która pracuje z dziećmi w Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym  w Żywcu jako oligofrenopedagog i terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dzieci.

Uczniowie zadawali pytania dotyczące pracy pani Beaty w Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu. Nasz gość odpowiadał na nie ciekawie obrazując w ten sposób ogrom pracy, jaki ma nauczyciel stymulujący rozwój osób niepełnosprawnych. Po interesującej rozmowie nadszedł czas na zademonstrowanie ćwiczeń, jakie wykonywane są w ramach terapeutycznej działalności fundacji. Dzieci, aby wczuć się w problemy niepełnosprawnych miały zawiązane oczy, wykonywały je w rękawiczkach, tylko nogami albo przez zamazane okulary.

Zadania ogólnorozwojowe, w których  trzecioklasiści mieli okazję się sprawdzić dostarczyły  świetnej zabawy, dobrego nastroju i miłej, spontanicznej atmosfery. Wykonywały je szybko i sprawnie, zdając sobie sprawę z tego, że dla osób niepełnosprawnych takie ćwiczenia są niejednokrotnie wielką trudnością. Efekty stymulacji dostrzegane są nieraz po długich i żmudnych trudach systematycznej pracy dzieci w fundacji. W ramach naszego spotkania z gościem oglądaliśmy również zdjęcia z pracy pani Beaty: jej zajęć w roli oligofrenopedagoga oraz podopiecznych, z którymi na co dzień pracuje.

Na zakończenie naszych zajęć pani Czwarnóg zaprosiła nas na spektakl do MCK – w Żywcu, który odbędzie się 18 czerwca z czynnym udziałem dzieci, które są podopiecznymi Fundacji. Potwierdziliśmy naszą obecność i chętnie skorzystamy z jej zaproszenia.

Uczniowie klasy III b

wraz z wychowawcą Rozalią Adamczyk.