Fundacja Rise Africa Mission

Fundacja Rise Africa Mission

Drodzy Rodzice!

Klasy 5a, 5b oraz 4b chcą nawiązać współpracę z fundacją Rise Africa Mission i planują wziąć udział w lekcjach języka angielskiego z uczniami z Afryki! To dobra okazja, aby dowiedzieć się więcej o prawdziwym afrykańskim życiu. Na tych lekcjach będziemy mieli możliwość porozmawiania bezpośrednio z uczniami z Ugandy za pośrednictwem konwersacji online. W tym kraju językiem urzędowym jest angielski, więc tamtejsze dzieci znają go bardzo dobrze. Podczas lekcji uczniowie będą mogli porozmawiać na przykład o szkole, życiu, zwyczajach czy kulturze w Afryce i Polsce lub wziąć udział w warsztatach muzycznych albo rękodzielniczych. Dzięki tym zajęciom możemy pomóc dzieciom z Ugandy, które bez pomocy z zewnątrz nie mogłyby się kształcić, gdyż ich rodziców na to nie stać. Dlatego organizujemy kiermasz wielkanocny, aby zebrać środki, które umożliwią nam udział w projekcie. Kiermasz odbędzie się 21 marca w Szkolnym Centrum Kultury oraz na holu szkolnym. Będzie można kupić ciasta oraz ozdoby świąteczne. Zapraszamy!