Erasmus+ Finlandia - Unia Europejska: wolność, bezpieczeństwo i sprawiedliwe traktowanie

05.06.2023

Erasmus+???????? Finlandia????????
W 2012 roku Unia Europejska otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Wówczas podkreślono jej zasługi w procesie szerzenia „pokoju, pojednania, demokracji i obrony praw człowieka" w Europie.
Cele, do których osiągnięcia dąży Unia Europejska, to między innymi: "dążenie do stworzenia obywatelstwa europejskiego i poczucia przynależności do jednej wspólnoty oraz rozwijanie obszaru wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwego traktowania."
Na dzisiejszej godzinie wychowawczej uczniowie klasy 5b w swoich działaniach podążali za słowami hymnu UE: "Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos."
Pracowaliśmy metodą Metaplanu poznając najważniejsze swobody zapewnione nam, obywatelom Unii Europejskiej, przez wspólnotę europejską. Dyskutowaliśmy o Prawach Dziecka i Prawach Człowieka, jak również puściliśmy wodze wyobraźni i korzystając z naszej kreatywności stworzyliśmy własny obraz Unii Europejskiej za 25 lat.
Pracę ułatwiło nam korzystanie z materiałów, przekazanych naszym nauczycielom przez bibliotekę Oodi w Helsinkach. KIITOS!❤️