Zima w świetlicy szkolnej

Zima w świetlicy szkolnej

Wraz z początkiem nowego semestru w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć pt. ,, Jestem lepszy w Nowym Roku”. Jego głównym celem była analiza regulaminu świetlicy i zasad dobrego zachowania. Uczniowie dokonywali samooceny oraz brali udział w ćwiczeniach budujących poczucie własnej wartości.
,,Hu, hu, ha nasza zima zła” to hasło, które było głównym mottem prac plastycznych, zabaw i konkursów świetlicowych. W styczniu dzieci wykonywały przepiękne laurki dla babci i dziadka oraz uczyły się szacunku dla starszych osób.
Karnawałowym zabawom także nie było końca....Nasz dywan pełen był roztańczonych i rozśpiewanych dzieci. Uczniowie wraz z wychowawcami przepięknie udekorowali salę świetlicy, tworząc oryginalne maski i ozdoby.
Sport, ruch i zdrowe odżywianie to kolejny temat naszych zajęć. Dużo rozmawialiśmy o tym jak bezpiecznie i aktywnie spędzać czas zimową porą. Piłki, skakanki i hula hop towarzyszą nam każdego dnia.
Walentynki i Dzień Kobiet wspominać będziemy bardzo długo. W tych dniach świetlica pełna była kolorowych kwiatów, laurek i roześmianych twarzy.
Obecnie pełni nowych pomysłów i zapału do pracy żegnamy zimę i z niecierpliwością wyczekujemy wiosny.

mgr N. Malinka