Zielona Szkoła

Strona główna / Zielona Szkoła

ZIELONA SZKOŁA  - REWAL 2014

Na przełomie maja i czerwca 2014 r. została zorganizowana Zielona Szkoła nad morze do miejscowości Rewal. Brało w niej udział 26 uczniów młodszej i starszej grupy wiekowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Cięcinie.

Rewal to niewielka miejscowość województwa zachodniopomorskiego. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wczasowym Adria położonym 50 m od plaży, w cichej i spokojnej części miasta. Mieliśmy do dyspozycji basen odkryty i boisko do siatkówki ,usytuowane na zewnątrz budynku. Jedną z atrakcji turystycznych Rewala jest Platforma Widokowa, z której można podziwiać rewalską plażę.

Niechorze i Trzęsacz to miejscowości, które często odwiedzaliśmy idąc wzdłuż morza, podziwiając piękne uroki krajobrazu i zachody słońca. Atrakcją Trzęsacza są ruiny kościoła na klifie powstałego na środku  wsi, 1800 metrów od brzegu morskiego. Tragiczny los kościoła, który nieuchronnie rok po roku wskutek niszczącej siły Bałtyku był coraz bliżej brzegu morskiego stał się trwałym symbolem małości istoty ludzkiej wobec siły żywiołów.

W Trzęsaczu znajduje się Platforma Widokowa, która umożliwia turystom oglądanie gotyckiego kościoła. W Niechorzu wybudowana została Latarnia Morska, z której podziwialiśmy piękne nadmorskie okolice. Do latarni jechaliśmy nietypowym środkiem transportu – kolejką Retro.

W trakcie pobytu odbyliśmy kilka wspaniałych wycieczek. Jedną z nich była wycieczka do Kołobrzegu podczas której zwiedziliśmy miasto. Odwiedziliśmy Muzeum Oręża Polskiego, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, Promenadę oraz Latarnię Morską. Z portu w Kołobrzegu wybraliśmy się na rejs repliką statku Wikingów. Podczas rejsu oglądaliśmy  Kołobrzeg i jego okolice.

Następnym miastem które odwiedziliśmy były Międzyzdroje, gdzie podziwialiśmy Wzgórze Zielonka, Jeziorko Turkusowe, klifowe wybrzeże, Muzeum Przyrodnicze, Rezerwat Orła Bielika, Promenadę Gwiazd i molo-pomost wychodzący w głąb Morza Bałtyckiego.

Jedną z atrakcji Zielonej Szkoły była Neptulandia podczas której uczestnicy przechodzili ,, drogę męki” – tradycyjny chrzest morski.

W trakcie naszego pobytu  dwukrotnie skorzystaliśmy z atrakcji  aquaparku w Kołobrzegu. Podczas wycieczek autokarowych zobaczyliśmy miasto Trzebiatów i Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie.

Dyskoteki, plażowanie, kąpiele morskie, ognisko,  jazda na gokartach uprzyjemniły nam pobyt na Zielonej Szkole.

Sponsorzy Zielonej Szkoły:

Z wyrazami ogromnej wdzięczności za okazane naszej szkole wsparcie i życzliwość dziękujemy sponsorom, dzięki którym nasz pobyt był udany i atrakcyjny: BANK SPÓŁDZIELCZY, ARKOM,  BOBOŃ ZDZISŁAW, HOJDYS TADEUSZ, JARMARK BIS, RADA RODZICÓW, SOMAREX,  METALPOL, BESKID-EKOSYSTEM.

Jolanta Trzeciak