,,ZDROWO I KOLOROWO”

,,ZDROWO I KOLOROWO”

,,ZDROWO I KOLOROWO” w Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie

w ramach Programu Wolontariusze HOPE 2018

Program Wolontariusze HOPE to program wolontariatu pracowniczego grupy spółek DANONE. W 2018 roku po raz pierwszy do programu dołączyli również pracownicy Żywiec Zdrój, przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym Fundacji Dobra Sieć. W maju br. Szkoła Podstawowa nr 1 w Cięcinie wraz z wolontariuszami firmy, przystąpiła do realizacji projektu ,,ZDROWO I KOLOROWO”. Jednym z jego elementów były warsztaty dotyczące ,,Roli i znaczenia wody w życiu człowieka”. Odnowiono również ściany świetlicy szkolnej.

Odbiorcami warsztatów byli uczniowie klas czwartych, którzy poznali główne zasady zdrowego odżywiania oraz dowiedzieli się jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa woda. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki oraz wodę Żywiec Zdrój. Dla najbardziej aktywnych uczniów przewidziano nagrody w postaci plecaków. Kolejnym etapem działań było pomalowanie oraz ozdobienie ścian świetlicy szkolnej. Oprócz tego wychowankowie świetlicy otrzymali nowe gry oraz pomoce dydaktyczne.

Realizacja projektu ,,ZDROWO I KOLOROWO” była okazją do współpracy, zabawy, nauki, integracji oraz budowania pozytywnych relacji. Dziękujemy firmie Żywiec Zdrój, Dyrekcji SP nr 1 w Cięcinie oraz wolontariuszom HOPE za okazane wsparcie i zaangażowanie.

szkolny koordynator akcji -

N. Malinka