WYSTĘP DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Pewnego dnia wychowawczyni klasy IV d, pani Patrycja Klima, zaproponowała, abyśmy przygotowali przedstawienie pt: "Zamieszanie w krainie baśni" dla przedszkolaków z przedszkola mieszczącego się w naszej szkole. Bardzo ucieszyliśmy się na ten pomysł. Po przygotowaniu scenariusza, strojów, dekoracji i rekwizytów oraz po przeprowadzeniu kilku prób, 10 maja 2018 r. nasza klasa udała się do sali lustrzanej, gdzie z ogromnym zniecierpliwieniem oczekiwaliśmy najstarszej grupy przedszkolaków.

Przedstawienie opowiadało o zamieszaniu wśród bohaterów różnych baśni, takich jak "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka", "Kot w Butach", "Jaś i Małgosia", którzy zostali  pomieszani i przeniesieni przez złe wróżki do innych bajek. Dopiero na końcu przedstawienia król Baj wezwał poszczególnych bohaterów, by powrócili do swoich bajek. Tak oto szczęśliwie zakończyło się całe zamieszanie. Dzieci z przedszkola z zapartym tchem oglądały całą inscenizację, a na końcu gromkimi brawami nagrodziły występujących aktorów.

Po przedstawieniu nauczyliśmy dzieci śpiewać i tańczyć piosenkę pt: "My jesteśmy krasnoludki" oraz przeprowadziliśmy również krótkie zabawy, pląsy i quizy dla dzieci siedzących na widowni.

Wszyscy bardo dobrze się bawili! Buzie przedszkolaków były uśmiechnięte, nasze również ! Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń!

Kinga Gawlińska, kl. 4d