Wycieczka klas IV do miasteczka Westernowego "Twinpigs".

Strona główna / Wycieczka klas IV do miasteczka Westernowego "Twinpigs".

Klasa IV a oraz IV b wraz z wychowawcami i opiekunami w dniu 26.10.2016 (środa) udały się na wycieczkę do miasteczka Westernowego "Twinpigs" oraz Muzeum Ognia w Żorach.
         Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Ognia. Na początku jako wstęp do ekspozycji Muzeum był film edukacyjny, później przeszliśmy niemal całkowicie interaktywną ścieżką edukacyjną przez pięć sal tematycznych: Okiełznanie Żywiołu, Przez Antyk i Wieki Średnie, Pali się!, Obszar Duchowości, Mędrca Szkiełko i Oko. W każdej z nich czekało mnóstwo atrakcji! Uczniowie mogli m.in samodzielnie rozpalić ogień za pomocą wirtualnego krzesiwa, sprawdzić temperaturę swojego ciała dzięki kamerze termowizyjnej, a dla najodważniejszych czekało nie lada zadanie - próba bezpiecznego ugaszenia wirtualnego ognia. Każdy ze zwiedzających mógł samodzielnie zapoznać się z eksponatami i wziąć udział w eksperymentach. Dodatkową częścią ekspozycji stanowiły zadania oraz pytania, których odpowiedzi szukaliśmy po całym muzeum, aby później zweryfikować swój test w wirtualnym czytniku.
       Kolejnym punktem wycieczki to pobyt w miasteczku Westernowym. Zabudowa parku stanowi rekonstrukcję XIX-wiecznego amerykańskiego miasteczka. Uczniowie najpierw zapoznali  się z miasteczkiem przechodząc i słuchając opowiadań animatora. Później przyszedł czas na korzystanie z atrakcji a w międzyczasie oglądanie pokazów kaskaderskich i scenek z życia na Dzikim Zachodzie. Niezapomniane atrakcje to na pewno: "Tajemnicze podziemie 4D", "Karuzela Trapera", "Koło Młyńskie Far West" oraz wiele, wiele innych ... :)
Liczne atrakcje nie pozwoliły się nudzić, każdy znalazł coś dla siebie interesującego. Bawiliśmy się świetnie co potwierdza poniższa fotorelacja z wycieczki :)