Wizyta w Domu Seniora - Dzień Babci i Dziadka

Strona główna / Wizyta w Domu Seniora - Dzień Babci i Dziadka

Z okazji dnia Babci i Dziadka...

26 stycznia 2019 r. chętni uczniowie z klasy Vd w ramach działalności szkolnego wolontariatu  udali się do Domu Seniora w Węgierskiej Górce, nie zabrakło również nas, czyli Oli i Basi. Postanowiliśmy spędzić czas z podopiecznymi owego domu oraz wręczyć nasze laurki, które zrobiliśmy kilka dni wcześniej na lekcji techniki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

O godzinie 9:00 wszyscy byliśmy zwarci i gotowi, weszliśmy więc do środka. Przywitaliśmy się z będącymi tam osobami. Później nadszedł czas na nasz występ. Najpierw  przywróciliśmy nastrój świąt i zaśpiewaliśmy kolędy. Jednak poszliśmy tam z okazji dnia Babci i Dziadka, więc przedstawienie nabrało zupełnie innego charakteru. Opowiadało ono o naszych wspaniałych babciach i dziadkach, o ich ciekawych osobowościach. W humorystyczny sposób próbowaliśmy przedstawić portrety babci i dziadka. Następnie zabraliśmy się do pracy plastycznej, wycinania kwiatów, robienia origami. Pomagaliśmy osobom starszym kleić, wycinać, łączyć i zdobić. Czas nam minął na rozmowach i wspólnym działaniu.

Myślimy, że wprowadziliśmy do życia pensjonariuszy wiele radości. Na pewno odwiedzimy  ich ponownie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Aleksandra Duraj

Barbara Wolna