Warsztaty w siedzibie GOPR

Warsztaty w siedzibie GOPR

W roku szkolnym 2022/2023, w Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie, wznowiliśmy działalność naszego Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. We wrześniu wzięliśmy udział w zajęciach prowadzonych przez ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR w ramach projektu "Edu game competition – new approach of environmental education" organizowanego przez Fundację Edukacji Pozaformalnej w Bielsku-Białej, przy współpracy z Grupą Beskidzką GOPR oraz słowacką Horską Sluzbą, finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszechradzki.
Podczas zajęć w siedzibie Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku, poznaliśmy zasady bezpiecznego wędrowania po górach, sposoby zachowania w sytuacjach ekstremalnych oraz nauczyliśmy się postępowania w razie wypadku. Ratownicy zaprezentowali nam sprzęt oraz środki transportu wykorzystywane w ich pracy, mieliśmy również okazję zobaczyć znakomite umiejętności psa lawinowego! Na koniec naszych zajęć, pod czujnym okiem ratowników GOPR, spróbowaliśmy swoich sił we wspinaczce na dedykowanej do tego celu sztucznej ściance wspinaczkowej. Do zobaczenia na szlaku!