Witaj w SP1 Cięcina :)

Wakacje w szkole

14.07.2015

Wakacje w szkole

Drugi tydzień wakacji w szkole za nami!

Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Konstytucji 3 Maja w Cięcinie to wyjątkowe miejsce, nawet w wakacje słychać tu śmiech dzieci, radość krąży po całym budynku, wszystko wskazuje na to, że nie można się tu nudzić. W naszej szkole pamiętamy o tym, że kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Zajęcia sportowe, turnieje, gry i zabawy ruchowe to tylko nieliczne zajęcia w których uczestniczą dzieci. Konkurs na najpiękniejszy zamek z piasku, w którym wszyscy są zwycięzcami, rysowanie kredą widoku na dno oceanu, projektowanie pocztówki z wakacji, doskonalenie sztuki składania papieru origami, tworzenie wspólnego komiksu pt. "Dookoła Polski", malowanie farbami uroków lata, to właśnie nasze sposoby na wyrażanie siebie poprzez aktywność twórczą, która w szczególny sposób rozwija umiejętność koncentracji. Skupienie, które towarzyszy uczniom przy pracy jest godne podziwu. Dzieła małych artystów mówią same za siebie...

Dzieci poznały historię Cięciny, okolicznych miejscowości oraz ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą "Trakt Cesarski", najwięcej emocji wzbudziły ćwiczenia na orientację w terenie, poszukiwania z mapą w ręku Fortu "Włóczęga", na którym powstał budynek mieszkalny. Satysfakcja z wykonania zadania była najważniejszym punktem wycieczki, wiara we własne możliwości, chęć do działania i pewność, że wszystko jest możliwe jeśli w to uwierzymy, zostanie w dzieciach na bardzo długo.

Dwa tygodnie minęły bardzo szybko. Z  przyjemnością witamy tydzień trzeci :-)

Aneta Micherda, Joanna Żur