VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

20.10.2017

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jak co roku, także i w tym w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W dniu 29 września 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w  VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia obchodzonym w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się aż 3885 szkół!

Najpierw chętni uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie przygotować plakaty promujące to wydarzenie. Pięknie wykonane plakaty zdobiły korytarz naszej szkoły.
Ten dzień świętowaliśmy głownie w  trakcie lekcji matematyki, uczniowie najpierw przeszli test, losowali losy i odpowiadali, następnie rozwiązywali zagadki, sprawdzając przy tym swoją znajomość tabliczki mnożenia oraz biegłość rachunkową. Zapoznali się również z różnymi sprytnymi sposobami mnożenie i liczenia.
Na koniec lekcji otrzymywali certyfikaty i odznaki.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia  cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji .

Szkolny koordynator akcji - A.Polak