VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Strona główna / VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
           Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W dniu 30 września 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w  VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, jest to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się aż 2 977 szkół!
Najpierw chętni uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie przygotować plakaty promujące to wydarzenie. Pięknie wykonane plakaty zdobiły korytarz na którym  odbywały się egzaminy.  Uczniowie klas VI  wcieli się w role egzaminatorów i asystentów.  W tym dniu  na przerwach zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia. W pierwszej kolejności komisja egzaminacyjna udała się do klas III, wśród uczniów klasy przeprowadziła loterie, każdy uczeń mógł wylosować jeden los z działaniem, uczniowie którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na wylosowane zadanie otrzymywali  odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Już po pierwszej lekcji na przerwie i na kolejnych przerwach chętni uczniowie mogli od asystentów wylosować los, wypełnić go  a następnie  dać egzaminatorom do zweryfikowania poprawności, Ci którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na  5 przykładów zadań otrzymywali certyfikaty. Nie zabrakło również małych słodkości dla tych, którzy pozytywnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia.
Ten dzień świętowaliśmy również  w trakcie lekcji matematyki, uczniowie rozwiązywali  zagadki logiczne, układali piramidy matematyczne i grali w memory,  sprawdzając przy tym swoją znajomość tabliczki mnożenia oraz biegłość rachunkową.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia  cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji .

Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom, egzaminatorom i asystentom dziękujemy!
Szkolny koordynator akcji - A.Polak