Uroczystość Święta Szkoły

Uroczystość Święta Szkoły

„Postawmy sobie pytanie: co to właściwie jest konstytucja? Bo to jest tak: co to jest drzewo, to widać, co to jest kamień, to widać i czuć. Czujesz wodę – żeby się o tym dowiedzieć, wystarczy włożyć do niej rękę. Ale konstytucji ani nie widać, ani nie czuć, ani nie słychać – jak słychać szum wiatru albo śpiew ptaków. A konstytucja jest tak ważna, że kiedy po upadku niepodległości Polacy obchodzili w tajemnicy swoje święto, to mówili:

„My mieliśmy konstytucję!”. My jesteśmy „lepsi”, bo my mieliśmy konstytucję”.

Ks.J. Tischner

7 maja obchodziliśmy Święto patronalne w naszej szkole. Rozpoczęliśmy tradycyjnie, od mszy świętej w Kościele Św. Katarzyny w Cięcinie, obecność pocztów sztandarowych podkreślała podniosłą atmosferę uroczystości.
    Po mszy Radni Gminy Węgierska Górka, Dyrektorzy Szkół, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczycieli oraz uczniów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą nadanie imienia szkole.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej. Na początku głos zabrał pan Dyrektor Marek Duraj, który podkreślił wagę posiadania oraz rozumienia Konstytucji. Do zebranych zwrócił się także pan Leon Figura, Przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Gminy, nawiązał on do ważnych wydarzeń z naszej historii.

Po części oficjalnej przeszliśmy do części artystycznej, w której swoje talenty aktorskie przedstawili uczniowie klas 6a i 4d, ich występ był przygotowany pod kierunkiem pań mgr Katarzyny Pawlik-Murańskiej oraz mgr Małgorzaty Czyżewskiej opiekujących się grupą teatralną. W pięknym montażu słowno-muzycznym trudne fakty historyczne przerodziły się w przyjemną i łatwą do zrozumienia lekcję historii.

Całości dopełnił koncert pieśni narodowych zaprezentowanych przez szkolny chór, który prowadzi pani mgr Monika Wójtowicz. Za oprawę muzyczno-techniczną odpowiedzialny był pan mgr Adam Kuchejda.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie!!!

M. Czyżewska