Uroczystość Ślubowania klas pierwszych.

02.11.2015

Uroczystość Ślubowania klas pierwszych.

Ślubuję uroczyście być dobrym Polakiem ...

20 października 2015r. słowa te zabrzmiały wyjątkowo uroczyście i podniośle dla sześćdziesięciorga uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Cięcinie, którzy od tej chwili stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Wyjątkowość tej chwili podkreślali licznie przybyli goście, wśród których byli przejęci rodzice i wzruszeni do łez dziadkowie.
    Uroczyste Ślubowanie rozpoczęła przewodnicząca Rady Uczniowskiej, następnie głos zabrał Dyrektor szkoły mgr Marek Duraj, który przywitał gości a w szczególnie serdeczny sposób zwrócił się do tych, dla których ten dzień był wyjątkowo ważny, czyli do uczniów klas pierwszych.
    Na program artystyczny składał się dialog szkolnej wróżki z pierwszoklasistami. Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały swoje role, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po pomyślnie zdanym egzaminie z wiedzy o cechach prawdziwego ucznia, na salę wkroczył poczet sztandarowy i rozpoczęło się uroczyste pasowanie na ucznia, którego dokonał Dyrektor szkoły. Następnie pierwszoklasiści otrzymali od swoich wychowawczyń (kl. 1a mgr Zuzanna Wojciuch, kl.1b mgr Rozalia Adamczyk, kl.1c mgr Elżbieta Dyrlaga) pamiątkowe dyplomy. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na słodki poczęstunek do swoich sal.

E. D.

Dyrektor, wychowawcy klas pierwszych, uczniowie wraz z rodzicami serdecznie dziękują Panu Mariuszowi Gawlas za piękną fotorelację z tej uroczystości.

Fotorelacja.