Szkoła Pełna Zdrowia

Szkoła Pełna Zdrowia

"SZKOŁA PEŁNA ZDROWIA"
Pod tą nazwą kryje się autorski program promocji zdrowia, który jest realizowany w naszej szkole od września 2019 roku. Program skierowany jest do wszystkich uczniów oraz ich rodziców i powstał z myślą o dokonaniu zmian w podejściu do sposobów odżywiania oraz stylu życia. Jego głównym założeniem jest motywowanie i inspirowanie do zdrowego, świadomego, aktywnego i bezpiecznego stylu życia.

W ramach programu dnia 6 listopada 2019r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie klas sportowych ze znanym piłkarzem, panem Bartłomiejem Koniecznym. Jest on byłym zawodnikiem takich znanych klubów jak: Amica Wronki, Widzew Łódź, Górnik Polkowice, Polonia Warszawa oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała. Brał on udział w wielu meczach ekstraklasy oraz pucharu Polski. Obecnie jest trenerem i prowadzi swoją szkółkę piłkarską. Jest również managerem piłkarskim.

Uczniowie podczas spotkania mieli możliwość posłuchania o prawdziwym życiu zawodowego sportowca, o treningach, meczach, wyzwaniach, zwycięstwach i porażkach, o tym, jak ważna jest odpowiednia, zdrowa dieta oraz nawodnienie organizmu, a także jak ciężka jest to praca i ile wymaga poświęcenia.

W programie zaplanowanych jest więcej takich ciekawych spotkań z różnymi specjalistami z dzieciny sportu oraz zdrowia. Zachęcamy wszystkich uczniów oraz rodziców do aktywnego włączenia się w program i propagowania razem z nami zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywnego, zdrowego stylu życia. Więcej szczegółów o programie można znaleźć u nauczycieli oraz dyrekcji szkoły.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.