Szalony DZIEŃ DZIECKA!

„DZIEŃ DZIECKA – DNIEM SPORTU”   kl 4-6

Termin imprezy: 3.06.2013

* Dzień odbędzie się pod hasłem: NA SPORTOWO – KOLOROWO,

każda klasa ubiera się na sportowo i ma określony kolor stroju

kl. 6a - CZERWONI

kl. 6b - NIEBIESCY

kl. 5a - ZIELONI

kl. 5b - ŻÓŁCI

kl. 4a – BIALI

(wychowawców klas również prosimy o przybranie barw klasowych)

* Każda klasa przygotowuje TRANSPARENT dopingujący klasę oraz FLAGĘ

w wyznaczonym dla klasy kolorze.

1. 1.      Cel imprezy:

-          popularyzacja aktywności ruchowej,

-          upowszechnianie zabaw i gier ruchowych promujących zdrowy tryb życia,

-          udział w imprezie o charakterze sportowym integrującej młodzież szkoły.

1. 2.      Organizatorzy:

-          nauczyciele wychowania fizycznego: Aleksandra Stemplewska, Piotr Sanetra.

1. 3.      Termin: 03.06.2013r.
  2. 4.      Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Cięcinie - sala gimnastyczna i orlik

Program:

-          8.55 – 9.40 – przygotowanie strojów, transparentów i flag wraz z wychowawcą

-          9.50 – rozpoczęcie rywalizacji

-          9.50 – 11.45 - cykl konkurencji międzyklasowych

-          11.45 – 12.00 – podsumowanie konkurencji, podanie wyników oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów

1. 6.      Postanowienia ogólne:

-          w zawodach uczestniczą uczniowie klas IV – VI pod opieką wychowawcy lub wyznaczonego opiekuna,

-          uczniów obowiązuje strój sportowy,

-          każda klasa zalicza 7 konkurencji zdobywając za wykonane zadania punkty,

-          o końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych punktów,

-          punkty za poszczególne konkurencje będą wpisywane na bieżąco na przygotowane dla klas karty wyników oraz na tablicy zbiorczej.

KONKURENCJE:

1. RZUT GUMOWCEM – próba ustanowienia niekonwencjonalnego rekordu. Uczestnik wykonuje rzut na odległość trzymając gumowca w dowolny sposób. Rzuty spalone nie będą brane pod uwagę.

(klasa wyznacza 2 osoby, każda osoba ma 1 rzut, punkty przyznaje się za najdalszy rzut 10 pkt. i tak kolejno w dół)

2. SLALOM Z KIJEM HOKEJOWYM – konkurencja w formie wyścigu rzędów, każda klasa wyznacza 6 osób, które będą uczestniczyć w slalomie (drużyny zdobywają kolejno 5 punktów za I m., 4 pkt. za II m., 3 pkt. za III m., 2 pkt. za IV m., 1 pkt. za V m.)

3. SKOK W DAL W WORKU - uczestnik wykonuje skok w worku na odległość, w dowolny sposób. Skoki spalone nie będą brane pod uwagę. - (klasa wyznacza 2 osoby, każda osoba ma 1 skok, punkty przyznaje się za najdalszy skok 10 pkt. i tak kolejno w dół)

4. RZUT WORECZKIEM DO CELU - klasa wyznacza 3 osoby, każda osoba ma 3 rzuty, punkty przyznaje się za celny rzut - 1 pkt.

5. PRZECIĄGANIE LINY – po jednej stronie stają klasy „A” + I grupa klasy IV, po drugiej stronie klasy „B” + II grupa klasy IV. Drużyny wygrane zdobywają 1 pkt. Odbędą się 3 pojedynki. Do każdego pojedynku przystępują inne osoby.  - klasa wyznacza po 3 osoby do każdego pojedynku (w sumie 9 osób).

6. BIEG WAHADŁOWY Z GAZETĄ- konkurencja w formie wyścigu rzędów, każda klasa wyznacza 6 osób, które będą uczestniczyć w biegu (drużyny zdobywają kolejno 5 punktów za I m., 4 pkt. za II m., 3 pkt. za III m., 2 pkt. za IV m., 1 pkt. za V m.)

7. TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ chłopców – każda klasa wyznacza 4 chłopaków, po jednej stronie stają klasy „A” + I grupa klasy IV, po drugiej stronie klasy „B” + II grupa klasy IV. Drużyny wygrane zdobywają 1 pkt. Odbędą się 2 połowy meczu – w pierwszej połowie grają po 2 przedstawicieli z każdej klasy, w drugiej połowie pozostali dwaj przedstawiciele. (UWAGA! Konkurencja odbędzie się tylko w przypadku słonecznej pogody)

8. TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ dziewcząt - każda klasa wyznacza 4 dziewczyny, po jednej stronie stają klasy „A” + I grupa klasy IV, po drugiej stronie klasy „B” + II grupa klasy IV. Drużyny wygrane zdobywają 1 pkt. Odbędą się 2 sety – w pierwszym secie grają 2 dziewczyny z każdej klasy, w drugim secie pozostałe dwie dziewczyny.

Przepisy gry oraz szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych konkurencji będą podawane na bieżąco przed startem.

„DZIEŃ DZIECKA – DNIEM SPORTU”   kl 1-3

Termin imprezy: 5.06.2013

Kl. 3a ZIELONI

kl. 3b ŻÓŁCI

kl. 2a NIEBIESCY

kl. 2b CZERWONI

kl. 1a, 1b KOLOROWI

(wychowawców klas również prosimy o przybranie barw klas)

*Każda klasa przygotowuje TRANSPARENT dopingujący klasę oraz FLAGĘ w wyznaczonym dla klasy kolorze.

Organizatorzy: Trzeciak Jolanta

Program:

8.00 śniadanie

8.30 przygotowanie do gier i zabaw

9.00 rozpoczęcie rywalizacji

9.15 – 11.15 cykl konkurencji międzyklasowych

11.15 – 11. 30 podsumowanie konkurencji wręczenie dyplomów i nagród.

KONKURENCJE:

•  Gra w dwa ognie (klasa 2a, 2b, 3a, 3b).
  • Każda z klas wyznacza 11 uczniów - grupy mieszane

ZAWODY:

W zawodach z każdej klasy bierze udział 5 uczniów.

Walczą klasy 1a, 2a, 3a przeciwko klasom 1b, 2b, 3b.

•  RZUT WORECZKIEM DO CELU.
  • SKOKI W WORKACH.
  • RZUT GUMOWCEM.
  • SLALOM Z KIJEM HOKEJOWYM.
  • KOZŁOWANIE PIŁKI.
  • BIEG Z JAJKIEM NA ŁYŻCE.
  • TACZKI.
  • BIEG ZWIĄZANYCH NÓG.