Sukces naszego ucznia w finale powiatowego konkursu przyrodniczego!

06.06.2016

Sukces naszego ucznia w finale powiatowego konkursu przyrodniczego!

W dniu 06.06.2016 roku uczniowie klasy 6B: Wiktor Lach i Kamil Kopyto, wraz z opiekunem p. Szymonem Nowakiem wzięli udział w finale powiatowego konkursu wiedzy o ochronie środowiska pn.: „Dbamy o skarby przyrody”. Uczniowie zostali zakwalifikowani do finału konkursu, na podstawie najwyższych wyników uzyskanych w szkolnym konkursie ekologicznym przeprowadzonym 27.04.2016 roku w klasach IV-VI naszej szkoły.
        Konkurs odbył się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu o godzinie 9:00. Na podstawie szkolnych eliminacji, do konkursu zostało zakwalifikowanych 56 uczniów z szkół podstawowych powiatu żywieckiego. Konkurs składał się z dwóch części:
W pierwszej uczniowie pisali test z zakresu wiedzy przyrodniczej oraz ochrony środowiska. Po dogrywce (przeprowadzonej z powodu uzyskania takiego samego wyniku przez 5 uczniów), najlepsi z najlepszych zostali zakwalifikowani do części ustnej konkursu. Wśród najlepszych przyrodników powiatu żywieckiego znalazł się Wiktor Lach.
W drugiej części (ustnej) uczniowie odpowiadali na przygotowane wcześniej przez komisję pytania konkursowe. Na podstawie wyników z pierwszej i drugiej części ustalono wyniki końcowe konkursu.

Z satysfakcją informujemy, że WIKTOR LACH został laureatem powiatowego konkursu wiedzy o ochronie środowiska pn.: „Dbamy o skarby przyrody”, zajmując w nim bardzo wysokie V miejsce.

Gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki w gimnazjum!