Spotkanie ze Św. Mikołajem w Zagrodzie Plebańskiej w Cięcinie

Spotkanie ze Św. Mikołajem w Zagrodzie Plebańskiej w Cięcinie

9 grudnia 2018 roku w zagrodzie obok Kościoła św. Katarzyny mieliśmy okazję całą klasą 5d wraz z wychowawczynią p. Patrycją Klimą przedstawić spektakl pod tytułem „Ratujmy Święta". Do występu przygotowywaliśmy się miesiąc. Na próbach bywało różnie, a czas nas gonił. Początki nie były łatwe. W dniu występu spotkaliśmy się o godzinie 12, szybko założyliśmy stroje i zabraliśmy się do pracy...próba za próbą. Scena wypełniła się różnymi emocjami. Wybiła godzina 14.00 rozpoczęliśmy pierwszy występ. Naszymi widzami były dzieci, które czekały na spotkanie ze Św. Mikołajem. Wiedzieliśmy, że stoi przed nami trudne zadanie, przedstawienie miało zainteresować dzieci. Dla najmłodszych mieliśmy również przygotowane piosenki o Św. Mikołaju, które śpiewaliśmy wraz z uczennicami należącymi do  szkolnego chóru prowadzonego przez p. Monikę Wójtowicz. Graliśmy je trzy razy dla trzech grup i muszę przyznać, że za każdym razem było coraz lepiej. Dzieci były bardzo zadowolone, czego dowodem były uśmiechy na ich twarzy. Cieszymy się, że mogliśmy pobawić się w teatr i mieliśmy możliwość pokazania swoich talentów artystycznych, a co najważniejsze uratowaliśmy Święta Bożego Narodzenia. Minął już zły czar, czas na piękny dar. Święta już tuż, tuż. Pod choinkę prezent włóż. Lecz pamiętajcie kochane dzieci, nim na niebo gwiazdka wzleci bądźcie grzeczni nie od święta i niech każdy z was pamięta, że miłość, przyjaźń, rodzina to najpiękniejsza kraina !

Piszą o nas w lokalnych mediach! Zobaczcie tutaj: http://www.ciecina.eu/czytelnia/artykuly/2690-sw-mikolaj-dojechal

Kinga Gawlińska