30.09.2016

Sprawozdanie z wizyty policjanta w Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie.

Dnia 22 września 2016 r. dzieci klas I-II szkoły podstawowej im. Konstytucji 3 maja w Cięcinie uczestniczyły w spotkaniu z panem Policjantem, który przybył do szkoły w związku z zaproszeniem przez pana Dyrektora oraz nauczycieli.

Uczniowie klas I i II z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali krótkiej pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.

Dzieci zostały poinformowane o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw i gier na dworze.

Bardzo ważna rzeczą, którą poruszył stróż prawa, było uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z nawiązywaniem kontaktów z osobami nieznajomymi.

Pan policjant pokazał nam jaką pozycję należy przyjąć kiedy zostaniemy zaatakowani przez wściekłego psa na ulicy oraz o bezpiecznym używaniu sprzętów elektrycznych.

Wizyta pana Policjanta była cenną lekcją jak należy zachować się w ruchu drogowym oraz w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą spotkać każdego z nas.