Witaj w SP1 Cięcina :)

RODZINNY PIKNIK!!!

17.09.2013

RODZINNY PIKNIK!!!

Piknik rodzinny „Czas na zdrowie”

Wszystkie zebrane podczas Pikniku środki finansowe zostaną przeznaczone na profilaktykę zębów uczniów Naszej szkoły!

Piknik rodzinny „Czas na zdrowie”

W niedzielę, 29.09.2013 r.  przy Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie, odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem "Czas na zdrowie". Organizatorzy imprezy: Szkoła Podstawowa nr 1 w Cięcinie, Rodzice oraz partner główny: firma Żywiec Zdrój,  przygotowali wiele atrakcji   i niespodzianek . Celem głównym pikniku była zbiórka funduszy na wczesną profilaktykę stomatologiczną dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Cięcinie.

Pierwszym miłym akcentem spotkania było uroczyste otwarcie nowego placu zabaw. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały licznie zgromadzone dzieci oraz Wójt Gminy Węgierska Górka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Cięcinie i przedstawiciel wykonawcy - firmy PPE Poland.

Na scenie swoje zdolności wokalne prezentowały dzieci z klas I-III, a uczniowie klas starszych przygotowali prezentacje i plakaty o tematyce zdrowotnej.

W czasie pikniku dostępne dla wszystkich były porady dietetyka, pielęgniarki i stomatologa, dzieci    i dorośli aktywnie uczestniczyli w przygotowanych quizach i konkursach.

Grupa ratownicza "Mechanik" przygotowała pokazy z zakresu pierwszej pomocy oraz zastosowania defibrylatora AED, który znajduje się do dyspozycji mieszkańców na terenie zakładu Żywiec Zdrój    w Cięcinie.

Na boisku sportowym rozgrywane były konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, a później został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy Rodzicami i Nauczycielami, a pracownikami Żywiec Zdrój       i Sympatykami (1:6).

Rodzice i nauczyciele wspólnie zaangażowani w całe przedsięwzięcie dokładali wszelkich starań aby impreza przebiegła sprawnie i według planu, a cele prozdrowotne były zrealizowane.

Przez cały czas podczas pikniku oprawę muzyczną sprawował zespół Masterswing, a na scenie pojawiały się szkolne talenty muzyczne.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania  pikniku,

a w szczególności:

- Rodzicom,

- Pracownikom SP 1 Cięcina,

- firmie Żywiec Zdrój - główny partner,

- wszystkim uczestnikom imprezy.

Partnerzy:

• Zakład Przetwórstwa Mięsnego – Bogusława i Władysław Wolni,