Zapisy do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024 od 1.03.2023 do 24.03.2023. Zapraszamy!

Rajd na Leskowiec

Rajd, który odbył się 17.05.2018 r. był dla nas wielkim przeżyciem. Na wycieczkę pojechało około 34 zainteresowanych osób. Naszymi opiekunami byli ks. Paweł Danek, ks. Damian Koryciński i p. Patrycja Klima. Rajd został zorganizowany na rzecz pamięci o Janie Pawle II, więc z tego powodu odwiedziliśmy Jego rodzinne miasto.

O godzinie 7:30 wyruszyliśmy w podróż. Jechaliśmy ponad półtorej godziny, aż wreszcie dojechaliśmy do Wadowic. Odwiedziliśmy księży karmelitów, którzy opowiedzieli nam o Janie Pawle II. Następnie odwiedziliśmy bazylikę w centrum miasta, w której szczególną uwagę przyciąga chrzcielnica, przy której został ochrzczony Jan Paweł II. Na wadowickim rynku zjedliśmy pyszne kremówki, które wywołały radość na naszych buziach.

Później nadszedł czas na konkurs, w którym liczyła się wiedza o kościołach w naszej diecezji, ale nie tylko, rośliny też wchodziły w grę. Zajęliśmy wysokie miejsca, otrzymaliśmy dyplomy i nagrody.

Każdy, kto przyjedzie do jakiegoś ciekawego miejsca, musi kupić sobie pamiątkę. I tak też było z nami, poszliśmy do małego straganika na rynku, gdzie można było kupić rożne pamiątki.

Uczestniczyliśmy w Eucharystii, w małej kaplicy, na skraju miasta w miejscowości Zagórnik. Po odprawieniu Mszy Świętej był czas na ciepły obiad. Jedliśmy pyszne kiełbaski. Na zakończenie rajdu podczas prelekcji poznaliśmy postać błogosławionego księdza Władysława Bukowińskiego. Oglądnęliśmy także fragment filmu pt.: ,,Człowiek Boga”.

Cali i zdrowi wróciliśmy do Cięciny ok. godziny 18:00.  Już dziś wszyscy wiemy, że za rok z chęcią pojedziemy tam jeszcze raz, na Leskowiec, śladami Jana Pawła II.

 

Barbara Wolna, kl. IV d

© Szkoła Podstawowa nr 1 w Cięcinie 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.