Witaj w SP1 Cięcina :)

Rajd na Leskowiec

Rajd, który odbył się 17.05.2018 r. był dla nas wielkim przeżyciem. Na wycieczkę pojechało około 34 zainteresowanych osób. Naszymi opiekunami byli ks. Paweł Danek, ks. Damian Koryciński i p. Patrycja Klima. Rajd został zorganizowany na rzecz pamięci o Janie Pawle II, więc z tego powodu odwiedziliśmy Jego rodzinne miasto.

O godzinie 7:30 wyruszyliśmy w podróż. Jechaliśmy ponad półtorej godziny, aż wreszcie dojechaliśmy do Wadowic. Odwiedziliśmy księży karmelitów, którzy opowiedzieli nam o Janie Pawle II. Następnie odwiedziliśmy bazylikę w centrum miasta, w której szczególną uwagę przyciąga chrzcielnica, przy której został ochrzczony Jan Paweł II. Na wadowickim rynku zjedliśmy pyszne kremówki, które wywołały radość na naszych buziach.

Później nadszedł czas na konkurs, w którym liczyła się wiedza o kościołach w naszej diecezji, ale nie tylko, rośliny też wchodziły w grę. Zajęliśmy wysokie miejsca, otrzymaliśmy dyplomy i nagrody.

Każdy, kto przyjedzie do jakiegoś ciekawego miejsca, musi kupić sobie pamiątkę. I tak też było z nami, poszliśmy do małego straganika na rynku, gdzie można było kupić rożne pamiątki.

Uczestniczyliśmy w Eucharystii, w małej kaplicy, na skraju miasta w miejscowości Zagórnik. Po odprawieniu Mszy Świętej był czas na ciepły obiad. Jedliśmy pyszne kiełbaski. Na zakończenie rajdu podczas prelekcji poznaliśmy postać błogosławionego księdza Władysława Bukowińskiego. Oglądnęliśmy także fragment filmu pt.: ,,Człowiek Boga”.

Cali i zdrowi wróciliśmy do Cięciny ok. godziny 18:00.  Już dziś wszyscy wiemy, że za rok z chęcią pojedziemy tam jeszcze raz, na Leskowiec, śladami Jana Pawła II.

 

Barbara Wolna, kl. IV d

© Szkoła Podstawowa nr 1 w Cięcinie 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.