Projekt edukacyjny: Zaproś mnie na swoją lekcję

Projekt edukacyjny: Zaproś mnie na swoją lekcję

W dniu 26.05.2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach fotograficznych on-line, które zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego "Zaproś mnie na swoją lekcję".
Warsztaty były bardzo ciekawe i przeprowadzone z pasją, bo takim właśnie człowiekiem jest pan Andrzej Bartkowski, fotograf i nauczyciel.

W ciekawy sposób wprowadził nas do świata fotografii. Dowiedzieliśmy się, że zdjęcia można zrobić uwaga.....nawet własnym pokojem, kartonem czy pudełkiem z zapałek, niesamowite i intrygujące! Poznaliśmy historię fotografii, od czego wszystko się zaczęło, poznaliśmy różne rodzaje fotografii, w tym analogowej i cyfrowej. Kiedy słuchaliśmy Pana Andrzeja, to byliśmy tak zaciekawieni, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy czas minął.

Uczniowie dostali również zadanie od pana fotografa do wykonania. Muszą wykazać się swoją twórczością i pomysłem, zinterpretować na swój sposób temat zdjęcia i wykonać je w wymyślonej przez siebie aranżacji. Następnie zdjęcia zostaną ocenione przez pana Andrzeja.  Mamy nadzieję na więcej takich zajęć z panem Andrzejem i planujemy kolejne spotkania od września.

Aleksandra Stemplewska.