Program Erasmus+ "Nowe kompetencje kluczem do sukcesu" wystartował!

Program Erasmus+ "Nowe kompetencje kluczem do sukcesu" wystartował!

Pierwsza mobilność programu Erasmus+ "Nowe kompetencje kluczem do sukcesu" realizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie zakończyła się... ale to dopiero początek!

Grupa nauczycieli w składzie: Dorota Kowalczyk, Ewelina Barczyńska oraz Magdalena Biegun udała się do Helsinek i wzięła udział w kursie "A European School for All Children" organizowanym przez Europass Teacher Academy w stolicy Finlandii - Helsinkach.

Tematyką kursu była edukacja włączająca, różnice kulturowe oraz specjalne potrzeby edukacyjne uczniów. Nauczyciele zapoznali się ze strategiami i technikami zapewniającymi równe szanse uczenia się wszystkim
uczniom. Szkolenie umożliwiło nabycie umiejętności rozpoznawania różnorodności w klasie, znalezienie klucza do sprawiedliwości, równości i tolerancji oraz identyfikację i redukcję barier w procesie nauczania.

Ponadto, nasi nauczyciele zapoznali się z fińskim systemem edukacji, który stawiany jest jako wzór na całym świecie. Mieli również okazję wymienić się doświadczeniem z nauczycielami z Włoch, Grecji, Austrii oraz Francji.

Rozpoczynamy serię działań związanych z tematyką kursu: edukacją włączającą dla uczniów z różnych kultur, religii oraz uczniów z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Naszym głównym celem jest redukcja barier w procesie nauczania i uwrażliwienie nauczycieli oraz uczniów na tolerancję wobec odmienności.

Zaglądajcie na naszą stronę internetową oraz szkolnego Facebooka, będziemy się dzielić z Wami naszymi działaniami na bieżąco!