Potrafię pomagać

Strona główna / Potrafię pomagać

Uczniowie mogą napotkać w swoim życiu  różne sytuacje, w których potrzebna będzie natychmiastowa reakcja, znajomość podstaw udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi. Często o dalszych losach poszkodowanego decydują pierwsze minuty udzielenia pomocy. Umiejętności związane z wykonywaniem pomocy przedmedycznej powinny być dostępne dla wszystkich, również dla najmłodszych. Dlatego uczniowie młodszych klas pod okiem opiekuna PCK  Moniki Pytlarz oraz Joanny Proksa zostały przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wspólnie  przedstawiliśmy scenki związane z różnymi sytuacjami gdzie należy podjąć natychmiastową reakcję pomocy. Zajęcia praktyczne obejmowały właściwe wykonanie obserwacji czynności życiowych poszkodowanego, badanie przytomności, resuscytację krążeniowo – oddechową oraz umiejętność ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – bocznej.