Piknik "Europa da się lubić"

Strona główna / Piknik "Europa da się lubić"

20 października 2019 roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie odbył się piknik rodzinny „Europa da się lubić”. Został on zorganizowany przez dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów.

Piknik rozpoczęliśmy punktualne o godzinie 14:00 uroczystym ślubowaniem pierwszoklasistów.  Potem klasy I-VIII przekazały nam wiele informacji na temat różnych państw Europy. Uczniowie przygotowali fantastyczne występy, które na długo zapadną w naszej pamięci. Poznaliśmy kulturę i zwyczaje między innymi Hiszpanii, Grecji, Turcji, Czech i Włoch. Nie zabrakło również bitwy na głosy,  w której wzięli udział rodzice i nauczyciele, wspólnych tańców, konkursów.

Myślę, że piknik rodzinny warto powtórzyć, ponieważ był świetną formą rozrywki. Cieszę się, że w tak wspaniały sposób spędziłam czas z rodziną i przyjaciółmi.

Marcelina Bukowczan, kl. 6c