Zapisy do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024 od 1.03.2023 do 24.03.2023. Zapraszamy!

Październik w świetlicy szkolnej.

Strona główna / Październik w świetlicy szkolnej.

PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Październik w świetlicy naszej szkoły dla najmłodszych obfitował w moc atrakcji.

    Już w pierwszych dniach miesiąca dzieci z klas I – III pod opieką pani Natalii Malinki i pani Oli Walaszek uczęszczające do świetlicy przywitały Panią Jesień.

    Dzieci wykonywały bardzo chętnie pięknie prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej (jesienne liście i kwiaty, drzewa jesienne, ludziki z kasztanów).

    Na gazetkach pojawiły się nowe, kolorowe prace dotyczące zainteresowań najmłodszych (papierowe fantazje, origami, plakaty ulubionych drużyn piłkarskich, rysunki, szkice, prace z plasteliny).

    Pomimo pracowitego miesiąca nie zapomnieliśmy również o tych, którzy po skończonych zajęciach lekcyjnych pragną odrobić zadania domowe mogąc tym samym liczyć na pomoc ze strony nauczycieli dyżurujących w godzinach otwarcia świetlicy.

    Raz w tygodniu w świetlicy pojawiają się starsze koleżanki z gimnazjalnego wolontariatu, które bardzo aktywnie spędzają czas z dziećmi bawiąc się w rozmaite gry i zabawy integracyjne.

    W październiku odbył się konkurs plastyczny „Zdrowo i kolorowo”, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życiu i odżywiania. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody. Wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Kinga Gawlińska 3 d

  2. Aleksandra Proksa 3 c

  3. Martyna Stolarczyk 3 a

Wyróżnienie: Julia Kasprzyk 3 a, Milena Szczotka 2 c, Karolina Kupczak 3 c, Klaudia Jopek 3 c, Oliwia Juraszek 2 a.

 

mgr A. Walaszek

 

© Szkoła Podstawowa nr 1 w Cięcinie 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.