Niezwykła wizyta

Niezwykła wizyta

1 grudnia 2018 r. w wietrzny i mroźny sobotni poranek, chętni uczniowie z klasy 5d   wybrali się do Domu Seniora w Węgierskiej Górce. W ramach działalności szkolnego wolontariatu postanowiliśmy odwiedzić mieszkańców owej rezydencji. Udaliśmy się tam, aby wywołać uśmiech na twarzach pensjonariuszy.

Do domu seniora przybyliśmy na godzinę 10:00. Zostaliśmy mile przyjęci przez opiekunów seniorów. Zdjęliśmy kurtki i przywitaliśmy się z podopiecznymi. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od rozmów z mieszkańcami domu, aby lepiej się poznać. Następnie zabraliśmy się za wspólne dekorowanie pierniczków. Każdy z nas zajmował się co najmniej jednym podopiecznym. Miejcie  świadomość, że nie poszliśmy tam, żeby jeść pierniki, tylko pomóc w ich udekorowaniu. Staraliśmy się być pomocni. Uwijaliśmy się jak pszczoły. Wciąż  przynosiliśmy nowe posypki, perełki, cukierki... pierniczki były coraz piękniejsze, a rozmowy coraz bardziej otwarte i szczere. Miła atmosfera panowała do końca. Gdy udekorowaliśmy wszystkie pierniki, recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki i graliśmy z seniorami w gry. Gdy wybiła godzina 12:00 niestety musieliśmy się już pożegnać.

Opuściliśmy dom seniora z wielkimi doświadczeniami. Każdy z nas wyniósł z tej wizyty miłe wspomnienia. Pojawiły się łzy wzruszeń... Chcemy tam wrócić jeszcze raz!

Barbara Wolna