Zapisy do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024 od 1.03.2023 do 24.03.2023. Zapraszamy!

Listopad w świetlicy

Strona główna / Listopad w świetlicy
Listopad w świetlicy
 
 
    Złota Polska Jesień zawitała do nas na dobre. 
 
    Sala świetlicy została pięknie udekorowana licznymi pracami dzieci kl. 1 – 3 o tematyce jesiennej. Dominowały prace z kasztanów, suchych liści, żołędzi oraz suszonej jarzębiny. 
 
    Listopad był dla nas wszystkich czasem niezwykle aktywnym twórczo. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci - jak zwykle zresztą - cieszyły się zabawy klockami, z których dzieci budowały kreatywne konstrukcje wieżowców, modele samochodów, zwierząt, budynków. 
 
    Trwają nadal specjalnie utworzone dla dzieci kl. 1 -3 zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, na których pojawiają się dzieci pragnące odrobić po skończonych zajęciach lekcyjnych zadania domowe oraz Klub Origami, do którego chętnie zapisują się nowi uczniowie i który budzi coraz to większe zainteresowanie. 
 
    Wraz z nastaniem połowy listopada dzieci, rodzice, ale również i nauczyciele wyczekiwali  z niecierpliwością zmiany sali świetlicy szkolnej. 
 
    Od połowy miesiąca ruszył Piątkowy Klub Filmowy, który jest odpowiedzią na potrzeby dzieci znajdujących się po zajęciach lekcyjnych w świetlicy.  Oglądamy wówczas nasze ulubione filmy animowane, fabularne, multimedialne. 
 
    Nie zapomnieliśmy również o świętach, które wypadły w tym miesiącu. Dzień Wszystkich Świętych skłonił nas do refleksji, zadumy i wspomnień o najbliższych, którzy już odeszli. Natomiast w dniu apelu z okazji Dnia Niepodległości wykonaliśmy techniką origami Orła Białego, flagę Polski. Poznawaliśmy i omawialiśmy symbole narodowe. 
 
    Końcem miesiąca dużo czasu poświęciliśmy na przygotowanie się do apelu z okazji zbliżających się mikołajek. Dzieci ze świetlicy uczyły się słów do piosenek o świętym Mikołaju, wierszyków, ćwiczyły choreografie do znanych wszystkim utworów muzycznych. 
 
    Pani Natalia Malinka zorganizowała w tym miesiącu aż trzy konkursy ku uciesze najmłodszych: Witaj Karolciu, List do świętego Mikołaja, Moja ulubiona postać książkowa. 
Po andrzejkach cierpliwie wyczekiwaliśmy zimy i kolejnych przygód, które zapowiadał nadchodzący grudzień.  
 
mgr  Aleksandra Walaszek

© Szkoła Podstawowa nr 1 w Cięcinie 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.