Konkurs recytatorski

11.03.2017

Konkurs recytatorski

W dniu 28.02.2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „MÓJ REGION, MOJA MAŁA OJCZYZNA”. W konkursie tym wzięło udział 46 uczniów z obu grup wiekowych. Uczniowie prezentowali utwory lokalnych poetów opisujące tradycję, kulturę oraz piękno krajobrazu naszego regionu. Wybierali wiersze zarówno sławnych twórców, takich jak Waleria Prochownik, Wanda Miodońska, jak również mniej znanych. Mniej znanych w świecie, ale dobrze znanych w Cięcinie, bo byłych uczniów naszej szkoły, autorów tekstów umieszczonych w niewielkiej antologii zatytułowanej „Z tęczowej wyobraźni”, która powstała w 2001 roku z inicjatywy pani Agnieszki Tomiczek. Nie sposób nie wspomnieć, że właśnie pani Agnieszka była przewodniczącą jury tegorocznego konkursu. Obok niej w komisji zasiadała pani Halina Duraj i pani Barbara Pawlik. Wszystkie panie z rozrzewnieniem wsłuchiwały się wiersze swoich byłych uczniów. Nie szczędziły komentarzy na temat tego, jak powstawały te utwory i kto je napisał. Całemu konkursowi towarzyszyła wspaniała atmosfera pełna wspomnień, radości i refleksji, że tak szybko płyną lata. Takim sposobem nasi uczniowie nie tylko wzięli udział w konkursie, ale także w pięknej lekcji, która pokazała im, że rzeczy niezwykłe tworzą zwykli ludzie. Wszystkim paniom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i przeprowadzenie kolejnych pouczających zajęć.
Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani, wyłonienie najlepszych recytatorów nie było więc łatwym zadaniem.

Oto wyniki tegorocznego konkursu:

Finaliści – klas I-III

Miejsce I – Michał Mikusek

Miejsce II – Kinga Gawlińska

Miejsce III – Kacper Juraszek

Wyróżnienia: Karolina Kupczak, Barbara Wolna, Kinga Skrzypek

Finaliści IV-VI

Miejsce I – Anna Waligóra

Miejsce II – Emilia Waligóra

Miejsce III – Julia Kocoń

Wyróżnienia: Kamila Motyka, Wiktoria Balcy, Wiktoria Adamczyk

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.