Klasa 3a - Zielona Szkoła

Strona główna / Klasa 3a - Zielona Szkoła

ZIELONA SZKOŁA
kl. 3 A w DWD Rytro 13 – 17. 10. 2014

Kiedy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień - 13 październik, zebraliśmy się  przed szkołą o godz. 9.00 by wyruszyć w daleką podróż do Rytra na zieloną szkołę.

Po gorącym pożegnaniu z rodzicami ruszyliśmy w drogę. Gdy dojechaliśmy do Domu Wczasów Dziecięcych w Rytrze zakwaterowaliśmy się i poznaliśmy regulamin oraz zasady BHP panujące w placówce. Po obiedzie zapoznaliśmy się z miejscowością. Następnie udaliśmy się do elektrowni wiatrowych na Połom Wyżna. Wieczorem bawiliśmy się na zajęciach integracyjnych.

Następnego dnia wypoczęci i silni wyruszyliśmy na wycieczkę pieszą do schroniska na Cyrli, a po drodze zwiedziliśmy ruiny zamku w Rytrze. Pokonanie trasy było bardzo trudne i wyczerpujące, ale przy pełnym słońcu, pięknych krajobrazach i znakomitych humorach daliśmy radę.

W środę pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Nowego i Starego Sącza. Mieliśmy zajęcia w Miasteczku Galicyjskim. Zwiedziliśmy miasto i Klasztor Klarysek w Starym Sączu. W drodze powrotnej udaliśmy się pod ołtarz zbudowany dla Jana Pawła II. Wieczorem odbył się pokaz naszych talentów.

W czwartek pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Piwniczanki. Zwiedzaliśmy zakład produkcji wody mineralnej. Po obiedzie pojechaliśmy na basen. Bawiliśmy się świetnie ale mieliśmy już smutne miny, bo zbliżał się dzień odjazdu i trzeba się było pakować.

W piątek po śniadaniu pożegnaliśmy to piękne miejsce. Pomimo napiętego programu nasza pani Zuzia nie odpuszczała i musieliśmy się jeszcze uczyć.

Dziękujemy organizatorom i zapewniamy, że ten wyjazd zostanie w naszej pamięci na długo.

Uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawcą.