Zapisy do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024 od 1.03.2023 do 24.03.2023. Zapraszamy!

Grudzień w świetlicy

Strona główna / Grudzień w świetlicy

    Kolejny miesiąc za nami...

    Razem z pierwszym śniegiem i mrozem na naszych szybach pojawiły się urocze, papierowe płatki śniegu wykonane przez utalentowanych uczniów kl.1-3. 
 
    Dekoracje zimowe oraz świąteczne wypełniły naszą salę po brzegi. Każde dziecko pragnęło wykonać jak najpiękniejszą ozdobę do nowej świetlicy. Makaronowe choinki, kolorowe bombki, papierowe zawieszki, łańcuchy, gwiazdki, świąteczne kartki, brokatowe aniołki, stroiki – to tylko niektóre z efektownych ozdób, które pojawiły się w naszej nowej świetlicy. 
 
    Grudzień był dla wszystkich dzieci tym radośniejszy, ponieważ naszą szkolę odwiedził długo wyczekiwany święty Mikołaj. Dzieci przebywające w świetlicy pod opieką pani Natalii Malinki ćwiczyły cierpliwie i wytrwale słowa do piosenek na powitanie tak ważnego gościa. 
 
    Ostatni tydzień w świetlicy upłynął nam na śpiewaniu i słuchaniu kolęd. Nie zapomnieliśmy również o choince, którą sami wykonaliśmy… z papieru - co dało nam dużo powodów do radości i spędzenia wspólnie czasu w miłej atmosferze. 
 
    Po III Jarmarku Bożonarodzeniowym, który miał miejsce niedaleko starej plebanii przy kościele Świętej Katarzyny, na który uczniowie naszej szkoły z pomocą wychowawców piekli pachnące piernikiem ciasteczka każdy wyczekiwał zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 
 
    Warto dodać, że stoisko na świątecznym kiermaszu opatrzone nazwą naszej szkoły zdobiły również przepiękne ozdoby (drewniane zawieszki na choinkę wykonane techniką dekupażową, cekinowe bombki, choineczki itp.) wykonane przez dzieci z kl. 1 – 3, którym pomagały panie ze świetlicy. 
 
    Po jasełkach, które odbyły się w ostatni dzień nauki szkolnej zostały wręczone liczne nagrody oraz dyplomy dzieciom, które brały udział w listopadowych konkursach: Witaj Karolciu, List do świętego Mikołaja, Moja ulubiona postać książkowa. 
 
mgr Aleksandra Walaszek

© Szkoła Podstawowa nr 1 w Cięcinie 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.