Uwaga! zmiana adresu e-mail szkoły!! Nowy adres: sekretariat@sp1ciecina.edu.pl

Erasmus+ w naszej szkole

Strona główna / Erasmus+ w naszej szkole

W ramach realizowanego projektu Erasmus+, w naszej szkole zorganizowaliśmy kilka wydarzeń, związanych z rozwijaniem umiejętności językowych. 

Pierwszym z nich był Dzień Języków Obcych. Uczniowie wszystkich klas, bardzo zaangażowali się w jego organizację. Każda klasa przedstawiła wylosowane państwo. Celem tego wydarzenia, było zdobycie wiedzy na temat zróżnicowania kulturowego Europy. Nasi uczniowie wspaniale przedstawili wylosowane kraje: ich kulturę, ubiór i tradycyjne potrawy.

Równie ważnym wydarzeniem, był Dzień Św. Patryka. Zabawa była wspaniała. Dzieci miały możliwość zdobycia wiedzy o kulturze i zwyczajach Irlandii, jednocześnie dobrze się bawiąc. Były konkursy oraz quizy o tym kraju, w których można było zdobyć nie tylko wiedzę z języka angielskiego ale również poznać muzykę irlandzką, oraz krainy geograficzne tego regionu. Konkursy i quizy prowadzili i przygotowywali uczniowie, więc mieli możliwość rozwinięcia nie tylko kompetencji informatyczno-językowych ale również społecznych. 

W trakcie trwania roku szkolnego, odbywały się cykliczne zajęcia w ramach projektu „Święta obchodzone w krajach anglojęzycznych” takie jak: Halloween, Dzień Dziękczynienia, Święta Bożego Narodzenia, Walentynki czy Wielkanoc. 

Oto kilka zdjęć z ww. wydarzeń.

© Szkoła Podstawowa nr 1 w Cięcinie 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.