Egipt w naszej bibliotece.

03.06.2015

Egipt w naszej bibliotece.

„Egipt dawniej i dziś”

Już 3 raz z rzędu w bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia tematyczne poświęcone wielkim cywilizacjom światowym. W latach poprzednich uczniowie poznawali cywilizacje Chin i Środkowej Afryki. W tym roku odbyła się wystawa połączona z prelekcją pt: „Egipt dawniej i dziś” przygotowana przez p. Grażynę Taran i p. Agatę Dziedzic.

Na zajęcia przychodzili uczniowie z wychowawcami. Bibliotekarka p. Grażyna Taran przedstawiała uczniom tajemniczy świat starożytnego Egiptu. Wykład był bogato ilustrowany papirusami i albumami o Egipcie. Podróż rozpoczynała się pracą przy mapie.

Uzupełnieniem tematu o Egipcie dawniej był świat współczesnego Egiptu, który jest krajem muzułmańskim. Dzisiejszy świat zobrazowały liczne, współczesne i oryginalne eksponaty pochodzące z Egiptu.

Na zakończenie zajęć polecano zainteresowanym uczniom różne pozycje książkowe do zgłębienia tematu. Wszyscy uczestnicy zajęć wychodzili z biblioteki szkolnej bardzo zadowoleni. W zależności od wieku uczniów zajęcia trwały 0,5h (przedszkolaki, klasy I) do 1h dla klas starszych.

G. Taran

A. Dziedzic