Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami

Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami

Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami.

Siódmego listopada uczniowie klas I - III uczestniczyli w Dniu  Głośnego Czytania
ze Słodziakami. Przygotowania do tego dnia rozpoczęto kilka tygodni wcześniej. Najpierw ogłoszony został konkurs na recyklingowego Słodziaka, w którym wzięli udział uczniowie młodszej grupy wiekowej. Nagrodzone prace wykorzystane zostały do tworzenia ekologicznej dekoracji.  Wszystkie  elementy dekoracji wykonano z materiałów pozyskanych wtórnie.  Dekoracja ta stanowiła tło w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów  klasy 6d ( Kinga Gawlińska, Barbara Wolna, Marcin Szczotka, Marysia Lach, Zuzanna Dyrlaga, Zofia Kopyto, Róża Tomas, Magdalena Dyrlaga), pod opieką p. Patrycji Klimy, na którym odczytano wybrane opowiadania z książki „Gang Słodziaków - Przyjaciele mogą wiele czyli magia z leśnej polany”. Starsi koledzy, oprócz pięknego przedstawienia, przygotowali również pytania z treści prezentowanych opowiadań. Dzieci słuchały bardzo uważnie, ponieważ na zadawane pytania odpowiadały bezbłędnie.
      Na zakończenie przedstawienia Słodziaki –aktorzy poprosiły uczniów o pomoc w sprzątaniu śmieci, które zostawili w ich lesie ludzie. Z pomocą przybyli uczniowie klas III, którzy szybko posprzątali leśną polanę, zbierając śmieci i segregując je do odpowiednich worków. Przeprowadzono również pogadankę na temat  potrzeby ograniczania ilości śmieci, ich segregowania, z powodu zagrożeń, jakie niosą dla naszego domu – Ziemi. Po występie rozdano dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział
w konkursie na recyklingowego Słodziaka. Oto lista nagrodzonych:

I miejsce:

Amelia Motyka Ib, Krystyna Kupczak Ib,
Natalia Wojtyła Ia, Daniel Faber Ib, Alicja Biegun Ib,
Zuzanna Ryncarz Ib, Róża Chowaniec Ia,
Emilia Hojdys Ia, Wojciech Rypień Ib.